poniedziałek, 8 czerwca 2015

Ślub nad Jeziorami Piemontu - nasza nowa propozycja na ślub we Włoszech

Mowiąc o Ślube w Piemoncie mieszkańcy tego regionu i całych Włoch mają na myśli uroczystość w miejscu wyjątkowym, w niecodziennej scenerii, miejscu romantycznym, które podniesie wartość i nada odpowiedni nastrój całej ceremonii. Z takich i wielu innych wzgledów bez cienia wątpliwości wybierają z przyjemnoscią średniowieczne miasteczko Orta San Giulio nad Jeziorem Orta (Lago d'Orta) i malownicze miejscowości nad Jeziorem Maggiore (Lago Maggiore).


            Orta San Giulio jest nazwana przez wielu "miasteczkiem najbardziej romantycznym w calej Italii",  znajduje się we wspomnieniach i na fotografiach wielu włoskich par, ale równiez nowożeńcow z calej Europy i świata. Orta jest małym miasteczkiem, znajdującym się na półwyspie, ktore zachowało swoją średniowieczną architekture, stanowi ono niebywale romantyczną scenografię dla tego typu ceremonii a oprocz tego jezioro niemalze oblewajace miasteczko i Wyspa San Giulio z bazylika i klasztorem, znajdujacą sie naprzeciw placu głównego (Piazza Motta) sprawia, ze calośc stanowi prawdziwie bajeczną, pocztowkową oprawe. W samej Orcie sa dwa kościoły: Kościół San Bernardino i Bazylika Sw. Mikolaja i Franciszka - na Sacro Monte, w których pary biorą śluby kościelne, inne decydują sie na zawarcie małżeństwa przed urzednikiem stanu cywilnego i tutaj rownież Orta obfituje w piekne przybrzeżne miejsca, wskazane wrecz na taka własnie ceremonie.
     Okolice Jeziora Orta pełne są restauracji z tarasami, które sa wspaniałym miejscem na przyjecie ślubne, do tego region znany jest z przepysznego jedzenia - dan regionalnych Piemonotu, wyróbow miesnych, serow, warzyw i owoców z piemonckich gospodarstw, wspaniałych win regionalnych, wiec i tego na stolach na pewno nie zabraknie. Właściciele restauracji i hoteli nauczeni wieloletnim doświadczeniem są idelanie przygotowani na organizacje takich przyjec, są w stanie dostosowac miejsce do wymagań i potrzeb gości.
     Jezioro Maggiore jest dużo wiekszym (drugim co do wielkości), jeziorem Italii. Lezy na pograniczu Piemontu i Lombardii oraz Szwajcarii. To szafirowo-chabrowe jezioro w bardziej wietrzne dni przypomina morze, falujace pomiędzy malowniczymi Alpami.  Przecudowna architektura miasteczek wokól jeziora, podziwiac można z brzegow jeziora, a najlepiej ze statkow kursujacych po jeziorze do trzech dostojnych Wysp Boromejskich (Isole Borromee).  Rodzina Borromeo - odwieczni wlasciciele wysp, znani sa na calym świecie glównie poprzez jednego czlonka rodziny - świetego - San Carlo Borromeo.  Niedawno, na wyspach odbył sie słynny ślub Lawinii Borromeo spadkobierczyni Boromeuszy i Jaki Elkanna, dziedzica rodziny Agnelli, właścicieli marki FIAT. Ślub odbył sie na Wyspie Madre (Isola Madre) po czym młoda para wraz z rodziną i goścmi udała sie na Wyspe Bella (Isola Bella) na wesele w stylu VIP.  Trzecia mniejsza wyspa, to Wyspa Pescatore, znana także jako Wyspa Superiore, (Isola Pescatore/Superiore) (wyspa rybaków), która zachowala swój rybacki charakter, jest mniejsza, przytulniejsza i  bardzo specyficzna,  warta niewątpliwie odwiedzenia.
       Podobnie jak w Orcie , restauracje i hotele wokół Jeziora Maggiore są wrecz wyspecjalizowane w organizacji ślubow i przyjec ślubnych... Sama malownicza oprawa jest wystarczającym powodem do wyboru Lago Maggiore na miejsce tak ważnego wydarzenia.
       Możliwości przeprowadzenia ślubu i przyjecia ślubnego w Piemoncie jest wiele, dużo par wybiera miejsca przy samych jeziorach, ale wiele rownież szuka miejsc bardziej intymnych, ogrodów, muzei, pomiedzy Alpami, dalej od tlumow, gdzie sami, lub w gronie rodzinnym mogliby powiedzieć swoje sakramentalne "TAK"... Wszystko zależy od gustow i potrzeb danej pary.   
       Niewątpliwie "Ślub nad Jeziorami Piemontu" to przygoda wyjątkowa, na która wraz z polskimi współpracownikami, mieszkańcami Włoch, serdecznie zapraszamy!


Autor:
Italia jaka lubisz


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz