czwartek, 31 marca 2016

ŚLUB WE WŁOSZECH - Dlaczego właśnie tutaj jest warto wziąć ślub?

Pomysłów na śluby, wesela i miejsca w których się odbędą jest prawdopodobnie tyle, ile Par Młodych przygotowujących się do tego wydarzenia. Założenie u wszystkich jest jednak takie samo: ma być pięknie i wyjątkowo. Dziś chcielibyśmy wszystkim, którzy zastawiają się nad ślubem poza granicami Polski napisać, dlaczego w Waszej sytuacji warto zwrócić uwagę na Włochy :)Będzie wyjątkowo 
Obecnie na miano wyjątkowego zasługuje każdy ślub i wesele, które odbiegają od tego co tradycyjne, zwłaszcza w rodzinach samych zainteresowanych. Z pewnością wybór oryginalnego miejsca, mającego osobiste znaczenie i dającego możliwość powrotu do niego z okazji rocznic ślubu jest wartym rozważenia pomysłem. W końcu: Kto Wam nie będzie zazdrościł ślubu w Rzymie, Wenecji czy Toskanii? ;) 

Będzie pięknie 
Włochy są uznawane za jedno z najpiękniejszych państw świata. Zdecydowanie łatwiej tu o znalezienie nie tylko ładnego, ale wręcz spektakularnego miejsca na ślub i/lub wesele. Antyczne zabytki, piękne kościoły i nieskończona ilością ogrodów w Rzymie? Gondole i mosty w Wenecji? Gaje oliwne i winnice w Toskanii? Wybór jest ogromny, pogoda zdecydowanie przychylniejsza niż w Polsce, a większość miejsc nie wymaga dodatkowej dekoracji, gdyż nie trzeba poprawić piękna natury czy dekorować czegoś co pochodzi z pierwszych wieków naszej ery i jest piękne samo w sobie. 

Kuchnia 
Znamy pary, które rozważały zastąpienie tradycyjnego tortu tortem z pizzy. Nic prostszego :) Miłośnicy włoskiej kuchni, należącej do jednej z najpopularniejszych w Europie, będą wniebowzięci rezygnując z rosołu i schabowego, a zastępując je owocami morza i makaronami. 

Przygotowania mogą być przyjemnością 
Wiele zależy od tego czy zdecydujecie się zorganizować ślub połączony z weselem i skorzystać z pomocy konsultantów. Samodzielna organizacja ślubu (bez wesela) nie powinna stanowić problemu, a przy wsparciu profesjonalnej firmy organizującej będzie to dla Was bezstresową i przyjemną przygodą, nawet gdy zdecydujecie się na przyjęcie weselne. Dodatkowo możecie liczyć na zaoferowanie Wam pomysłów na spędzenie czasu wolnego, często w miejscach i lokalach, które pomijają przewodniki turystyczne. 

Ślub - pierwszy przystanek na trasie podroży poślubnej 
W amerykańskich filmach Para Młoda bardzo często tuż po ceremonii lub po krótkiej obecności na weselu wyjeżdża w podróż poślubną. Biorąc ślub za granicą macie takie 2w1. Zaczynacie od ślubu, a potem możecie wyruszyć w podroż poślubną. Po miejscowości w której wzięliście ślub, okolicznych wioskach i miastach, całej Italii czy innych państwach na świecie :) 

Oszczędność 
Zazwyczaj śluby za granicą wiążą się z ograniczoną liczbą gości, a co za tym idzie: ograniczonymi kosztami. Ale nie tylko, bo oszczędza się niemal na wszystkim: od zaproszeń, przez dekoracje, która czasem jest wręcz niepożądana, po organizację tradycyjnego, dużego wesela. 

Sesja plenerowa na miejscu i/lub w dniu ślubu 
Marzycie o sesji plenerowej w wyjątkowym miejscu? Tu macie wszystko pod ręką. W miejscu ślubu lub kilkadziesiąt kilometrów dalej :) Wszystko możecie zrobić jednego dnia, bez konieczności ponownego czesania i malowania się, z emocjami dnia wypisanymi na twarzach. 

Intymność... 
Niezależnie od tego czy ślub planujecie wziąć tylko we dwoje, czy zaprosić nieliczną grupę najbliższej rodziny (zazwyczaj to 10-20 osób), to będzie wyjątkowe i bardzo intymne wydarzenie. Zabraknie dalekich, często nieznanych ciotek, kolegów z pracy, sąsiada rodziców... Będziecie tylko Wy i najbliżsi Wam ludzie.

Narzeczeni, którzy decydują się na ślub we Włoszech doceniają przyjazną atmosferę, życzliwość ludzi, piękno miejsc i wyjątkowość ceremonii, a także obraz, który każdemu pojawia się przed oczami na hasło "Włochy": słońce, lazurową wodę, błękitne niebo i niepowtarzalne zabytki. Potraficie wyobrazić sobie siebie w takim miejscu? My bez problemu :)

1 komentarz:

  1. Super to zaplanowaliście zazdroszczę Wam bardzo! My mamy ogromną rodzinę, z którą dość blisko się trzymamy, więc raczej było by ciężko tak to zorganizować. Ale to mógłby być ślub marzeń! :)

    OdpowiedzUsuń