poniedziałek, 10 lipca 2017

Jaką modę przyniesie nam jesień i zima 2017/2017 - relacja z pokazów ALTA MODA ROMA.poniedziałek, 10 lipca 2017


Jaką modę przyniesie nam jesień i zima 2017/2017 - relacja z pokazów ALTA MODA ROMA.


W dniu 7 lipca br. przedstawiciele wloskislub.com uczestniczyli w dwóch pokazach mody, które odbywały się w ramach festiwalu Alta Roma .

Pierwszy z nich przestawiał kolekcję Pani Sabriny Persechino pod tytułem REWIND – jesień/zima 2017/2018. Piękne kostiumy w kolorach gasnącego jesienią morza tj. szarości, brudne błękity czy 

w kolorach ziemi różne odcienie brązów, khaki czy czernie prezentowało kilkanaście modelek stylizowanych przez Sergio Valente, który zajął się fryzurami i Simone Belli odpowiedzialnego za make-up. Sama autorka kolekcji zainspirowała się architekturą nowoczesną Zaha Hadid, która jest charakterystyczna ze względu na swoje zniekształcone geometryczne linie. Autorka opowiada, że kolekcja Rewind naśladuje ciągle przemiany,  tj. jak zmieniające się morze i jego fale i ciągły przepływ wody, który również definiuje upływający czas. Właśnie ten przepływ wody jest widoczny w kolekcji Pani Sabiny w liniach, które zniekształcone odzwierciedlają zaburzone linie horyzontu. W kolekcji można było zobaczyć wełniane płaszcze z szerokimi rękawami imitującymi fale, geometryczne aksamitne sukienki, kombinezony w kolorach zachodzącego jesiennego słońca, proste, a zarazem dostojne czernie z delikatną siateczką. Kształty zostały podkreślone kolorem grafitowej nici. Nie mogło zabraknąć jedwabnej sukni ślubnej, która również zachwyciła wszystkich swoją prostotą, a za razem była bardzo odważna. Tytuł kolekcji pochodzący od wiatru autorka tłumaczy, że wiatr zniekształca harmonię, przestrzeń i czas i to właśnie chciała pokazać w swoich ubraniach.   
Drugi pokaz mody był zupełnie inny od pierwszego. Przede wszystkim projektantem był pochodzący 
z Lebabonu desinger Rani Zakhem. Jego kolekcja miała przestawiać eksplozję gwiazdy, która jest odległym światłem. Wszechświat jest tajemniczy i niedostępny dla wszystkich, ale światło w postaci gwiazdy przechodzi przez niego, rozświetlając go i pozwalając wyobraźni na rozmaite wytwory. Tak tłumaczy kolekcję autor, który tym razem odszedł od tradycyjnych kanonów mody i wykreował suknie 
o rygorystycznych formach, a jedwab, szyfon, satyna układając się w regularne linie i kształty miały pokazywać kobietę lekką niczym w stanie nieważkości. Mocne, dynamiczne kolory razem z cekinami i grą świateł tworzyły piękny kalejdoskop, a wszystko odbijało się w lustrzanym wybiegu. Czerwona suknia miała symbolizować tańczący ogień, czerń zaś wulkaniczny pył, który swobodnie opadał na lekki dół sukni i zastygał w srebro,  żółcie i pomarańcze natomiast były symbolem komety i meteorów, złoto to słońce, granaty to niebo. Zaskakująca i uwodzicielska była suknia ślubna, biała jak niezmącony stopą śnieg, bardzo zabudowana i szeroka, ozdobiona tysiącami świecących kryształków niczym burza gwiazd. Modelka poruszała się w niej z wielką gracją, tak by ukazać piękny długi i szeroki tren.
C
Obydwa pokazy zostały okrzyknięte wielkimi brawami. Uczestniczyły w nich ważne postaci ze świata mody. Szerokie grono reporterów, kamerzystów, fotografów uwieczniało te chwile. Muzyka i światło tworzyły niezapomniany efekt. Pokazy mody to ogromne przedsięwzięcia wymagające zaangażowania wielu osób.   


                                                                                                                                          Autor: Magdalena Cywińska

4 komentarze:

 1. Znakomity post!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała relacja! Sami chcielibyśmy być na takim pokazie mody ślubnej. To musi być nie lada przeżycie. Musimy również przyznać, że nadchodzące trendy są dość ekstrawaganckie i nietuzinkowe. Jesteśmy ciekawi czy przyjmą się również w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe propozycje sukien ślubnych :) Ciekawe, czy niebawem zobaczymy polskie panny młode w takich kreacjach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Targi ślubne to znakomita okazja, aby dowiedzieć się czegoś więcej o planowaniu wesela. Poza oczywiście strojami które możemy tam podziwiać, są tam również różni wedding plannerzy, którzy z wielką chęcią udzielą nam cennych wskazówek.

  OdpowiedzUsuń