środa, 22 kwietnia 2015

"Wielkie Włoskie Wesele" - czyli jak wyglądają śluby i wesele w Włoszech

Zastanawiacie się jak wyglądają wielkie włoskie wesela? Czym różnią się od tradycyjnych wesel w Polsce? Kieruje Wami ciekawość, chęć poznania zwyczajów społeczno-kulturowych we Włoszech, a może sami marzycie o takim weselu? 
Mamy dla Was informacje z pierwszej ręki :)

Przedstawiamy Wam Susanna, 27-letnią włoską dziewczynę z polskim sercem, mieszkankę Turynu we Włoszech. Jej mama jest polką, więc Susanna bardzo dobrze mówi po polsku. Więcej informacji na jej temat znajdziecie pod linkiem "Prezentacja Susanny".

Susanna w chwili obecnej przygotowuje się do ślubu (tu możecie zobaczyć jej youtubową informację o tym fakcie), który odbędzie się 12 września 2015 i na swoim kanale będzie opowiadała o swoich przygotowaniach i o włoskich ślubach. Susanna jest niezwykle energiczną, pozytywna osobą i w podobnym tonie wypowiada się na temat uczuć i ślubów: u niej wszystko jest radosne i niezwykłe!

A teraz... Zapraszamy Was na filmy Susanny, jeszcze sprzed okresu w którym organizowała swój ślub, o Wielkich Włoskich Weselach

Część pierwsza: Ślub.
O czym dowiecie się w tym filmie? Jak wygląda noc przed ślubem Młodej Pary? Jak przebiegają poranne przygotowania i co dzieje się w domach narzeczonych? Jak i dlaczego dekorowane są samochody gości? Jak wygląda kolejność przyjazdu do kościoła i wejścia poszczególnych osób? Ile minut powinna spóźnić się Panna Młoda? Czy ceremonia ślubu w kościele różni się od tej w Polsce? Jak wygląda wyjście Pary Młodej i gości? Jakie i z kim zdjęcia są obowiązkowe oraz kiedy Para Młoda jedzie na sesje ślubną?Część druga: Wesele.
Posłuchacie o tym: Gdzie organizowane są wesela? Co robią goście przed przyjazdem Pary Młodej? Jak ustawia się stoły i co na nich się znajduje? Z kim przy stole siedzi Para Młoda? Jak wygląda świętowanie i jak długo siedzi się przy stołach? Co się je i co pije? Czy muzyka jest obowiązkowa? Czym i kiedy rzuca Panna Młoda oraz kto łapie? :)Część trzecia: Prezenty.
Co Para Młoda daje w prezencie gościom weselnym i składającym życzenia? Czym jest włoskie confetti i bomboniera? Jakie prezent dostają małżonkowie od gości weselnych, a co od niezaproszonych na wesele? Jak wyglądają listy prezentów? Kiedy Para Młoda dostaje kwiaty i prezenty? 
I więcej... Kiedy najczęściej odbywają się śluby? Jak ubierają się kobiety i mężczyźni? Jak wygląda weselny savoir-vivre?


2 komentarze:

  1. Bardzo fajny, ciekawy i interesujący wpis, z którego dowiedziałem się wiele pozytywnych rzeczy na temat wesela.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem pełen podziwu dla Waszego fotografa. Ja mogę Wam polecić fotografa z firmy https://robimyfilm.pl/ .

    OdpowiedzUsuń