wtorek, 7 kwietnia 2015

Ślub i wesele plenerowe we Włoszech

Dzień ślubu powinien być wyjątkowy i piękny. Aby osiągnąć wymarzony efekt Pary Młode starają się zorganizować ceremonię i wesele w miejscu, które zachwycą ich i gości. Nie dziwi więc  fakt, że spora grupa narzeczonych marzy o ślubie i weselu w plenerze. I te marzenia spełnia...

Dlaczego warto zorganizować ślub i wesele plenerowe we Włoszech?


Ślub w plenerze

Na chwilę obecną, za odpowiednią opłatą, śluby w plenerze są dostępne także w Polsce. Co jednak sprawia, że Włochy wg nas są kuszącą i wartą uwagi alternatywą?

Lokalizacja. W dużej mierze wybór miejsca ślubu jest podyktowany subiektywnymi preferencjami. Jedni wolą wziąć ślub na plaży, drudzy w gaju oliwnym, trzeci na wzgórzu z widokiem na miasto/góry/morze, kolejni w lesie, pośród drzew, nad jeziorem, w parku... We Włoszech znajdziecie miejsca, których w Polsce nie ma. Jeśli bardziej przemawia do Was włoski klimat, włoskie krajobrazy i włoski styl życia, to będzie to miejsce doskonałe dla Was.

Wybierając lokalizację w Polsce trzeba mieć na uwadze plan B. Tu wesela bardzo często organizuje się w parkach i ogrodach przy lokalach, do których w razie nieudanej pogody można przenieść imprezę. 

Pogoda. W miesiącach letnich Włochy dają zdecydowanie większa pewność co do dobrej pogody. Taka lokalizacja nie wymaga od nas przygotowywania się na wszelki wypadek, kupowania specjalnych płaszczy, butów i parasoli, martwienia się o to gdzie ukryć gości w razie deszczu lub gdzie przenieść całą uroczystość. Zapewnia to narzeczonym zdecydowanie większy komfort psychiczny i spokój w ślubnych przygotowaniach.
Decydując się na ślub na plaży lub wysoko w górach, zawsze należy liczyć się z możliwością wystąpienia wiatru, który może utrudnić ceremonię, choćby uniemożliwiając ustawienie dekoracji (i ich utrzymanie się).

Stylizacje. Im cieplej i im pewniejsza pogoda, tym większe szanse na to, że Parze Młodej i jej gościom wystarczy jedna stylizacja. Jej rodzaj będzie zależał od miejsca uroczystości (zupełnie inaczej wszyscy ubiorą się na ślubna plaży i inaczej na ślub w lesie) oraz preferowanej stylistyki wydarzenia (postawienie na luz lub elegancję). Na ślubach plenerowych dużo częściej można pozwolić sobie na mniej zobowiązujący strój i bardziej luźny strój. Na ślub na plaży Panna Młoda może iść boso lub w sandałkach, Pan Młody w garniturze z lnu, a goście w bardziej casualowych niż wieczorowych strojach.

Wesele w plenerze

Wesele w plenerze, to dla nas wesele pod gołym niebem, z gałęziami drzew i gwiazdami będącymi  dodatkowymi dekoracjami. Ze względów pogodowych typowe plenerowe wesela nie są organizowane w Polsce, a za plener uważa się wesela w hali namiotowej lub w innych zadaszonych i osłonionych pomieszczeniach. Niestety, ale nawet latem noc w Polsce bywają zimne i namiot z dodatkowym ogrzewaniem może okazać się niezbędny. Organizacja namiotów to także  znaczny, dodatkowy koszt.
We Włoszech pogoda wiele ułatwia, jest pewniejsza, a dnie i noce zdecydowanie cieplejsze.
Jeśli marzą Wam się obiad, kolacja i tańce, pod gołym niebem, to nie zastanawiajcie się ani chwili :)

Czy miejsce i wybór państwa wpływa na łatwość zorganizowania ceremonii i wesela w plenerze? Z znacznej mierze nie. Polecamy jednak wszystkim, którzy nie czują potrzeby samodzielnego zajmowania się każdą sprawą, skorzystanie z usług konsultanta ślubnego, który nie organizuje ślubu i wesela po raz pierwszy i ma w tym zakresie spore doświadczenie. Z fachową pomocą każdy ślub będzie o wiele prostszy :)

2 komentarze:

  1. My właśnie też zastanawiamy się nad organizacją wesela plenerowego i w związku z tym pomyśleliśmy o tym aby wynając tego typu https://www.vitabri.pl/wynajem-namiotow-ekspresowych namiot i w nim zorganizować całe przyjecie. Waszym zdaniem będzie to dobry pomysł i warto go wprowadzić w życie?

    OdpowiedzUsuń
  2. A co z fotografem? Bo mi się właśnie bardzo spodobały sesje pana Tomasza Willmanna: https://tomaszwillmann.com/fotograf-slubny-zielona-gora/ .

    OdpowiedzUsuń