poniedziałek, 20 kwietnia 2020

San Felice Circeo

 Dzień ślubu to dla każdej Młodej Pary absolutnie piękne i niezapomniane chwile. Tymczasem obiektywnie rzecz biorąc, większość ślubów i wesel są uroczystościami dość do siebie podobnymi. Kościół, sala weselna i wykwintne menu – to absolutnie niezbędne elementy, z których składa się większość tego typu uroczystości.
        Chcesz, aby Twój ślub zasługiwał na miano rzeczywiście wyjątkowego i innego, niż pozostałe? Warto zastanowić się nad niezwykłym i coraz bardziej popularnym rozwiązaniem ślubu cywilnego w plenerze! Włochy proponują szeroki wachlarz możliwości i idealną scenografię do realizacji tego przedsięwzięcia.

Ślub w plenerze nad morzem - Nowożeńcy coraz częściej decydują się na ślub nad morzem. Szum fal i powiew morskiej bryzy doda romantyzmu całej ceremonii. Bez wątpienia spokojna atmosfera pozwoli zarówno na chwilę zadumy, jak i zdjęcia w niepowtarzalnym miejscu. Trudno bowiem o bardziej wyjątkową scenerię dla powiedzenia sobie sakramentalnego "tak" niż słońce, morze i przepiękne otoczenie przyrody. Jeżeli należycie do grona tych par, które chciałyby uniknąć wystawnego przyjęcia, to może warto rozważyć ślub właśnie nad morzem?  Uroczystość z delikatnym wiatrem we włosach...  to wszystko jest w zasięgu ręki.


         Ślub w San Felice Circeo - Oto miejsce, do którego zapraszamy Młode Pary na plenerowy ślub nad morzem. Zaledwie półtorej godziny drogi od Rzymu wystarczy, aby znaleźć się w raju. Urocze miasteczko San Felice Cireo położone jest na urwisku skalnym z przepięknym widokiem na zatokę. Tam, na belwederze, znajduje się park Vigna La Corte, będący jednocześnie punktem widokowym, z którego rozpościera się zachwycająca panorama. Po wielu latach zakazu wstępu, dziś ten piękny ogród jest odwiedzany przez tysiące turystów, którzy odwiedzając to miejsce podziwiają fantastyczny krajobraz. Latem natomiast – jest gospodarzem wielu imprez, które przyciągają dużą liczbę widzów z całego świata. Harmonijne połączenie szafirowego morza, soczystej zieleni z kojącym zmysły szumem fal sprawia, że jest to idealne miejsce na ślub w plenerze. San Felice Circeo jest miejscem znanym z mitologii. W „Odysei” autorstwa Homera możemy bowiem przeczytać, że San Felice Circeo ma starożytną historię, która zaczyna się od neandertalczyków. W starożytności wierzono, że w okolicy zamieszkiwała nimfa Kirke, która w okolicznych jaskiniach uwięziła przyjaciół Odyseusza zmienionych w świnie. W kształcie góry do dziś można odnaleźć profil legendarnej czarodziejki. Przez wieki Circeo było kolonią rzymską, posiadłością Templariuszy w średniowieczu, terenami feudalnymi rodziny Caetani i Sabini. W San Felice Circeo możemy odnaleźć również polskie akcenty, przede wszystkim dom potocznie nazywany Willą Poniatowskiego. Historia tego miejsca jest bardzo ciekawa. Książę Stanisław Poniatowski (wnuk króla Stanisława Augusta Poniatowskiego) zakupił posiadłość i dołożył starań w jej rozbudowie. Stanisław willę zamieszkiwał – na początku w tajemnicy – wspólnie ze swoją, 20 lat młodszą, wybranką serca, Cassandrą Luci i miał z nią trójkę dzieci. Niestety, Cassandra była już zamężna i ich związek został dopiero uznany i zatwierdzony na 3 lata przed śmiercią księcia we Florencji w 1833 r. Czyż ta historia nie jest wystarczająco romantyczna aby San Felice Circeo wybrać na miejsce przysięgi małżeńskiej dla Młodych Par z Polski?
        Organizacja formalności we Włoszech - Od wielu lat zajmujemy się organizacją ślubów na terenie Włoch. Organizacja uroczystości nie przysporzy Młodej Parze żadnych problemów. Naszym zadaniem jest sprawić, by dzień ceremonii był wyjątkowy. Tak – by zapamiętać go na długo. Kompleksowo zatroszczymy się również o cały dzień ślubu, tak aby wspomnienia i zdjęcia były niezapomnianą pamiątką dla Młodej Pary na całe życie.
         Napisz do nas - Oferujemy możliwość przeżycia cudownej przygody podczas uroczystości w tak romantycznej scenerii.  Jeśli szukacie pomysłu na pełną emocji, wyjątkowości i przepięknej scenerii uroczystość ślubną, a jednocześnie nie macie czasu na szczegółowe jej planowanie, to zapraszamy do kontaktu - zrobimy co w naszej mocy, by chwile spędzone na tym jakże ważnym wyjeździe były niezapomniane!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza