niedziela, 21 lutego 2016

SESJA POŚLUBNA WE WŁOSZECH NA MALOWNICZEJ WYSPIE PONZA

PRZYJĘCIE WESELNE I SESJA POŚLUBNA NA MALOWNICZEJ WYSPIE PONZA
Wyspa Ponza jest górzystą wyspą pochodzenia wulkanicznego, obfitującą w strome, skaliste wybrzeża oraz imponujące klify. Niezliczona ilość podwodnych jaskiń oraz przepięknie zachowana rafa koralowa sprawia, że Ponza jest miejscem chętnie odwiedzanym przez amatorów nurkowania, ale odnajdą się tu również wielbiciele leniwego wypoczynku. To tutaj znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż w regionie: Chiaia di Luna, będąca dumą wyspy.  Można się na nią dostać tunelem wydrążonym w skałach. Plaża ma 150 metrów długości, a nad nią wznosi się około 100 metrów pionowej skały z jasnego wapienia, co robi ogromne wrażenie.
Jeśli zdecydujecie się na ślub we Włoszech - na kontynencie, wspaniałą okazją do odwiedzenia wyspy Ponza będzie zrealizowanie tam poślubnej sesji zdjęciowej a także zorganizowanie przyjęcia weselnego. Morska wyprawa na wyspę będzie stanowiła niezapomnianą przygodę dla Was i Waszych gości. Zapraszamy Was w podróż do najbardziej romantycznych zakątków wyspy Ponza! Sesja zdjęciowa w tak nietuzinkowej scenerii będzie dla Was niezapomnianym przeżyciem, a zdjęcia tam wykonane przez lata przywodzić będą niezwykle przyjemne wspomnienia. Ponza to idealna lokalizacja na poślubną sesję zdjęciową oraz przyjęcie weselne. Nie tylko dlatego, że jest ona położoną najbliżej stolicy Włoch wyspą. Podróż w to jedyne w swoim rodzaju miejsce jest marzeniem niejednej zakochanej pary. 
Magiczna wyspa jest prawdziwym rajem na ziemi, gdzie niebiańskie plaże, dziewicza przyroda oraz unosząca się w powietrzu romantyczna atmosfera stanowić będzie doskonałe tło podczas poślubnej sesji zdjęciowej. Widoki po prostu zapierają dech w piersiach!


Ponza to największa wyspa w archipelagu Wysp Poncjańskich, która odległa jest tylko 33 km od lądu – Cape Circeo. Przylądek ten i zarazem góra Monte Circeo (541 m n.p.m), położony jest mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Rzymem a Neapolem.  Wyspę widać już z daleka. Odległość od Rzymu wynosi zaledwie 100 km! Wraz ze skalistym, pełnym zatoczek, stromym wybrzeżem, widok na wyspę układa się w bajeczny, urozmaicony krajobraz. W miarę zbliżania się do portu widać coraz więcej domów w przepięknych pastelowych odcieniach. Bliskość Rzymu, dogodna komunikacja, doskonała baza hotelowa a także naturalne piękno wyspy powoduje, że Ponza jest miejscem zdecydowanie wartym odwiedzenia.

Ślady zamieszkania wyspy sięgają aż epoki neolitu. Mieszkańcami wyspy byli Fenicjanie, którzy mieli tam swój port handlowy, następnie Grecy, od których prawdopodobnie pochodzi nazwa wyspy – greckie „Pontos”, aż w końcu wyspę zdobyli Rzymianie. To właśnie po Rzymianach na wyspie można dostrzec liczne pozostałości ich działań – ruiny rzymskich willi, akweduktów, a nawet wraki statków. Według źródeł rzymskich, nazwa wyspy pochodzi od słynnego namiestnika Judei – Poncjusza Piłata
W czasach średniowiecza Ponza stała się również bogatym ośrodkiem religijnym za sprawą Benedyktynów, a później Cystersów, którzy wybudowali tu swoje opactwa. Patronem wyspy został został papież Sylweriusz, który został zesłany i zmarł na pobliskiej wyspie Palmarola.
Wyspa jest świetnym miejsce zarówno na kilkudniową podróż poślubną, jak i przyjęcie weselne oraz poślubną sesję zdjęciową. Na Ponzę można dopłynąć promem z Anzio, Formia i Terracina. Latem promy wypływają każdego ranka. Statki po kilku godzinach pobytu na wyspie zabierają gości w drogę powrotną.
Ponza to doskonałe miejsce na spełnienie marzeń o przyjęciu weselnym i sesji zdjęciowej w otoczeniu przepięknej scenerii. Wyspa, która oczarowuje swoim egzotycznym czarem, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i unoszącą się wokół włoską atmosferą będzie idealnym początkiem zupełnie nowego rozdziału w życiu Pary Młodej.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza