środa, 10 lutego 2016

ŚLUB W TOSKANII – Organizacja ślubu i wesela w Toskanii.

ROMANTYCZNY ŚLUB W TOSKANII
Wśród najpopularniejszych tematów przewodnich ślubów i wesel niezmiennie od dłuższego czasu królują motywy rustykalne, ekologiczne, boho. Pary Młode wybierają wszystko co, proste lekkie i bliskie natury. Toskania doskonale wpasowuje się w te trendy. Malownicze krajobrazy, zielone pagórki, kręte drogi i ścieżki, cyprysy, winnice i gaje oliwne, unoszący się zapach ziół, charakterystyczny dźwięk wydawany w letnie wieczory przez cykady, spokój. Kameralne miasteczka na wzgórzach, eleganckie posiadłości w stylu rustykalnym, wiejskie kapliczki i klasztory, fantastyczna regionalna kuchnia i historię na każdym kroku. Macie swoich toskańskich faworytów wśród miast? Interesuje Was Florencja, przepełnione duchem renesansu największe miasto i stolica Toskanii? A może otoczona wałami obronnymi, wypełniona romańskimi kościołami i tajemniczymi uliczkami Lucca? Uznawana za perłę Toskanii lub serce Toskanii miasto z prawdziwie średniowiecznym charakterem Sienna? Mniej oblegana przez turystów Pistoia, słynącą ze średniowiecznych zabytków. Inna propozycja to legendarnie miasto z fragmentami etruskich murów i stromymi uliczkami - Cortona?
WITAJCIE W TOSKANII !!!


ŚLUB KOŚCIELNY TOSKANII
W Toskanii znajdziemy charakterystyczne toskańskie budowe sakralne, przepiekne katedry i nieskonczona ilość kościołów i kapliczek z wiejskim krajobrazem w tle. Największą popularnością cieszą się śluby w mniejszych miejscowościach, bliżej zieleni i natury, są najbardziej doceniane. Oczywiscie w naszej ofercie mamy też duze miasta jak Florencja lub Siena. Ślub tylko kościelny jest udzielany na podstawie aktu ślubu cywinego któty musi się odbyć wcześniej w Polsce. Na ślub kościelny potrzebne są takie same dokumenty jakie są opisane w tym poniższym artykule, tylko że licencja kościelna musi być wystawiona na parafię gdzie będzie miała miejsce ceremonia.(link)
ŚLUB CYWILNY W TOSKANII (w gaju oliwnym, lub innym miejscu)
Miejsc na ceremonie zaślubin jest wiele, od średniowiecznych pałacy, przepięknych renesansowych sal, aż do mijesa plenerowe w gaju oliwnym.
Dlaczego gaj oliwny może być uznany za miejsce idealne na ślub? Pomijając piękno długowiecznych drzew, gałąź i drzewo oliwne mają bogatą symbolikę. Pojawiają się w Biblii, Mitologii, w starożytnym Egipcie i w Grecji. Gałązka obecnie znajduje się na fladze ONZ, wielu herbach i godłach. Symbolizuje pokój i pojednanie, prawdę, bezpieczeństwo, błogosławieństwo, siłę, dobrobyt i trwałość, czyli elementy z którymi także kojarzone bywa małżeństwo. Do życia, podobnie jak miłość, potrzebuje opieki, ciepła i... spokoju :). Na ślub cywilny potrzebne są takie same dokumenty jakie są opisane w tym poniższym artykule (link).
ŚLUB KONKORDATOWY TOSKANII
Biorąc ślub konkordatowy jesteśmy zmuszeni przygotować komplet dokumentów taki sam jak na ślub cywilny i kościelny. W przypadku obywateli polskich ksiądz udzielający ślubu konkordatowego musi znać jezyk polski i mieć uprawnienia jakie przewidziane są przez prawo włoskie. Biorac ślub ze skutkami cywilnymi na terytorium Włoch, podlegamy pod prawo w nim obowiązujące. Wiecej na temat procedury ślubu konkordatowego znajdziecie tutaj (link).
Toskania to sielski, idylliczny obraz. Tak przyjemny, że rzesze ludzi chcą właśnie w tym miejscu przysiąc sobie miłość na zawsze, a my doskonale te pragnienia rozumiemy. Jsteśmy w stanie zorganizować dla Was ślub w takich miastach jak: Florencja, Lukka, Siena, Piza, Livorno, Pistoia, San Quirico d’Orcia, Cortona i inne.
Osoby zainteresowane ślubami w Toskanii zapraszam do kontaktu ze mną pod adresem e-mail: wloskislub@gmail.com
Konsultant: Barbara Sandra Pawlukiewicz-Carusotti
Strona interentowa:
www.wloskislub.com
Facebook: Włoski Ślub – Organizacja ślubu i wesela we Włoszech
Facebook: Ślub w Toskanii– Organizacja ślubu i wesela we Włoszech

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza