poniedziałek, 29 lutego 2016

ŚLUB W TOSKANII - ŚLUB WŚRÓD GAJÓW OLIWNYCH W TOSKANII

ŚLUB WŚRÓD GAJÓW OLIWNYCH W TOSKANII.
Uwieczniana na niezliczonych malowidłach i fotografiach, opisywana w literaturze i często filmowana Toskania jest najbardziej artystycznym regionem Włoch. Ziemia, po której chodzili Leonardo da Vinci, Dante i Michał Anioł, jest nie tylko bogata w nieskończone skarby sztuki i architektury, ale słynie także z cudownie rozmarzonych krajobrazów, które od wieków były natchnieniem dla artystów.

Toskania to również region, który może pochwalić się najbardziej zielonym krajobrazem spośród wszystkich regionów Włoch. Jest on usiany miastami na wzgórzach, gdzie wśród gajów oliwnych rosną cyprysy, a winnice niczym dywan pokrywają delikatnie pofałdowany teren. To, co budzi największy zachwyt, to wspaniałe krajobrazy malowniczych wzgórz z cyprysami i miasteczkami, ze wspaniałą grą światła. Oto sekrety jej uroku.
Witamy w Toskanii! Właśnie tutaj, jedynie 40 kilometrów od Florencji, leży urocze, zanurzone pomiędzy winnicami i gajami oliwnymi miasteczko: Vinci, w którym  w 1452 r. urodził się Leonardo da Vinci, będący autorem takich dzieł jak: Mona Lisa, Ostatnia wieczerza, Dama z gronostajem. Jego pełne nazwisko, nadane mu przy narodzinach, brzmiało "Leonardo di ser Piero da Vinci", czyli "Leonardo, syn ser Piera z miasta Vinci". W Vinci znajduje się muzeum poświęcone temu artyście, w którym można zobaczyć m.in. drewniane rekonstrukcje maszyn oraz kopie obrazów i fresków Leonarda.

Ale nie tylko!
Zapraszamy Młode Pary na ślub właśnie w tym miejscu. Okolica otoczona gajami oliwnymi będzie stanowiła wspaniałe tło do przeżycia wyjątkowych chwil w Waszym życiu. Toskański ślub przywodzi na myśl prawdziwie włoski klimat i włoską przygodę.
Jak wygląda ceremonia? Ślub może się odbyć w muzeum Leonarda da Vinci a także przed nim – wśród gajów oliwnych.
Dlaczego? Największym skarbem Włoch są drzewa oliwne, które od wieków rosną nie tylko w Toskanii, ale i w całej Italii, w towarzystwie średniowiecznych murów. Kiedyś posadzone dla życiodajnej oliwy, a dziś podziwiać je możemy jako prawdziwe ozdoby krajobrazu. W Toskanii na drzewa oliwne mówi się „srebro Toskanii”, dlatego, że gdy wieje wiatr, ukazuje się jaśniejszy, szaro zielony spód liści, podczas gdy górna powierzchnia liści jest ciemnozielona, skórzasta i błyszcząca.
Toskania zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta, oferując najpiękniejsze widoki i kusząc swoim klimatem i zielenią. Pragniemy, aby ślub we Włoszech stał się spełnieniem Państwa najskrytszych marzeń o pięknym i pełnym miłości dniu, jednym z tych cennych wspomnień, które na długo pozostają w pamięci.
Toskania  jest na całym świecie synonimem wspaniałości i świetności, dzięki ogromowi jej historycznego i artystycznego bogactwa oraz niepowtarzalnej atmosferze które sprawiają, że czas jakby zatrzymał się tu w miejscu. Dlatego właśnie ślub w Toskanii ma szansę stać się dla Was idealnym początkiem zupełnie nowego rozdziału w Waszym życiu.

ZAPRASZAMY NA ŚLUB DO TOSKANII

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza