sobota, 28 marca 2015

Romantyczny ślub w Toskanii

Ile różnych osób, tyle różnych wizji idealnego ślubu. Są tacy, którzy marzą o ślubie w mieście - w otoczeniu rzymskiej architektury lub z weneckimi kanałami i kolorowymi kamienicami w tle. Są też tacy, którzy od zgiełku miasta chcą uciec jak najdalej. I uciekają... do zielono-wiosennej, słonecznie-letniej lub złocisto-jesiennej Toskanii.

Wśród najpopularniejszych tematów przewodnich ślubów i wesel niezmiennie od dłuższego czasu królują motywy rustykalne, ekologiczne, boho. Pary Młode wybierają wszystko co lekkie, proste i bliskie natury. Toskania doskonale wpasowuje się w te trendy.

Co zobaczycie, gdy zamkniecie oczy i usłyszycie "Teraz przenieście się do Toskanii."? Malownicze krajobrazy, zielone pagórki, kręte drogi i ścieżki, cyprysy, winnice i gaje oliwne, unoszący się zapach ziół, 
charakterystyczny dźwięk wydawany w letnie wieczory przez cykady, spokój. Kameralne miasteczka na wzgórzach, eleganckie posiadłości w stylu rustykalnym, wiejskie kapliczki i klasztory, fantastyczną regionalną kuchnie, historie na każdym kroku.

To sielski, idylliczny obraz. Tak przyjemny, że rzesze ludzi chcą właśnie w tym miejscu przysiąc sobie miłość na zawsze, a my doskonale te pragnienia rozumiemy. Gdzie W Toskanii, z naszą pomocą, możecie wziąć ślub?

Śluby cywilne w urzędach
W tym przypadku ogranicza Was jedynie wyobraźnia i miłość do konkretnych włoskich miast i miasteczek. Jesteśmy w stanie zorganizować dla Was ślub w takich miastach jak Florencja, Lucca, Siena, Pistoia, San Quirico d’Orcia, Cortona i innych miastach toskańskich.
Macie swoich toskańskich faworytów wśród miast? Interesuje Was Florencja, przepełnione duchem renesansu największe miasto i stolica Toskanii? A może otoczona wałami obronnymi, wypełniona romańskimi kościołami i tajemniczymi uliczkami Lucca? Uznawana za perłę Toskanii i miasto z prawdziwie średniowiecznym charakterem Sienna? Mniej oblegana przez turystów Pistoia, słynącą ze średniowiecznych zabytków i współczesnej czekolady? Legendarnie najstarsze miasto Italii z fragmentami etruskich murów i stromymi uliczkami - Cortona? Malutkie San Quirico d’Orcia z pięknymi ogrodami miejskimi Horti Leonini? A może coś zupełnie innego?

Śluby cywilne w plenerze w gaju oliwnym
A nawet więcej: w miejscu narodzin Leonardo da’Vinci.
Fani twórczości renesansowego twórcy będą zachwyceni możliwością odwiedzenia muzeum, zobaczenia kopii jego obrazów i fresków i domu w którym prawdopodobnie da Vinci się urodził.
Dlaczego gaj oliwny może być uznany za miejsce idealne na ślub? Pomijając piękno długowiecznych drzew, gałąź i drzewo oliwne mają bogatą symbolikę. Pojawiają się w Biblii, Mitologii, w starożytnym Egipcie i w Grecji. Gałązka obecnie znajduje się na fladze ONZ, wielu herbach i godłach. Symbolizuje pokój i pojednanie, prawdę, bezpieczeństwo, błogosławieństwo, siłę, dobrobyt i trwałość, czyli elementy z którymi także kojarzone bywa małżeństwo. Do życia, podobnie jak miłość, potrzebuje opieki, ciepła i... spokoju :)

Ślub kościelny (z polskim księdzem)
Włochy są państwem znanym z budowli sakralnych, ogromnej ilości katedr, kościołów i kapliczek. Największą popularnością cieszą się te w wielkich miastach, jak Rzym czy Florencja, ale śluby w mniejszych miejscowościach, bliżej zieleni i natury, są również mocno doceniane.
W swojej ofercie mamy dla Was przede wszystkim śluby w centrum Florencji niedaleko Ponte Vecchio  oraz w innych kapliczkach i kościołach z wiejskim krajobrazem Toskanii w tle.

1 komentarz:

  1. Toskania to bezapelacyjnie jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej polek marzy o ślubie w tych malowniczych okolicach. Według naszego portalu młodzi ludzie chętniej odbiegają od wyznaczonych standardów weselnych. Oby tak dalej!

    OdpowiedzUsuń