ŚLUB NA LIGURII - CYWILNY
(((((((((((((((((((((((((((((((((((((())))))))))))))))))))))))))))))))))))

Perła wybrzeża amalfitańskiego – Ravello – wyjątkowa propozycja na ślub cywilny we Włoszech
Podróż po krętych drogach wybrzeża wzdłuż południowej części Zatoki Neapolitańskiej należy do najbardziej romantycznych i malowniczych w Europie. Sam widok zatoki w połączeniu z urwistymi klifami poskromi nawet najbardziej śmiałego kierowcę. Punkty widokowe przy drodze kuszą podróżników i fotografów do wejścia na olbrzymie głazy, sterczące wysoko nad tarasami sadów pomarańczowych, cytrynowych i winnic – wszak rejon ten słynie między innymi z aromatycznych cytryn.


Tu właśnie leży Ravello – mała i zaciszna wioska, położona na wysokim urwisku. Ten malowniczy raj upodobali sobie zwłaszcza nowożeńcy na miejsce przypieczętowania miłości a także podróży poślubnych. Niegdyś było to schronienie Rzymian uciekających przed Hunami i Wizygotami. Dziś jest to prześliczna miejscowość wypoczynkowa, z pięknie usytuowanymi domami i hotelami. Uroku dodają też pastelowe, piękne wille, kwieciste ogrody oraz niebiańskie widoki.  Tuż przy głównym placu, nad którym dominuje wielka, neoromańska katedra, zbudowana w 1076 r., stoi Villa Rufolo z tajemniczym krużgankiem z imponującymi arkadami i arabeskami. Jej wiszące ogrody z egzotycznych kwiatów i drzew palmowych były inspiracją dla Ryszarda Wagnera do napisania w 1880 r. jego ostatniego dzieła „Parsifala”,  opartym na dziejach Zakonu św. Graala. Słynny taras Nieskończoności, na którym natchnienie czerpali również inni artyści jest zdecydowanie wart odwiedzenia. Przyjeżdżając na ślub do Ravello będziecie mieli okazję zobaczyć, że ogrody te są rzeczywiście niezwykłe. Wynika to z położenia Ravello na wzgórzu – są to naturalne tarasy z przepięknym widokiem na całe Wybrzeże Amalfitańskie. Miejscem tym zachwycał się niegdyś również Bocaccio, a jednym z jego bohaterów Decamerona jest Landolfo Rufolo – szlachetnego urodzenia mieszkaniec Ravello, pirat z wyboru.
Łącząc malowniczość krajobrazu z pięknem muzyki, Ravello pielęgnuje tradycje muzyczne. Jest to bowiem idealne miejsce na letnie koncerty muzyki poważnej pod gołym niebem. Festiwal w Ravello uznaje się za jeden z najstarszych w Europie. Z biegiem lat, festiwal ten rozszerzył się o różne gatunki muzyczne jak jazz, muzykę kameralną oraz inne gatunki sztuki: teatr, film, fotografię oraz taniec.
Kręta droga prowadzi do Villi Cimbrone z 1904 r. Otacza ją wonny ogród, z którego rozpościera się wspaniały, przyprawiający o zawrót głowy widok na skaliste wybrzeże i lazurowy błękit Zatoki Salerno. Jest to najczęściej fotografowana perspektywa wybrzeża amalfitańskiego. Nie bez powodu Andre Gide napisał o Ravello, iż jest "bliższe nieba niż morza".Ravello jest idealnym miejscem na ślub we Włoszech. Sala ślubów w Ravello znajduje się w Pałacu pochodzącym z XII w., lub na ślub w plenerze ogród z przepięknym widokiem z ogrodu "Giardini  della "Principessa di Piemonte". Wybrzeże Amalfitańskie to jedno z tych miejsc, do którego z przyjemnością się powraca. Zachwycający  krajobraz wysoko piętrzących się skalistych gór opadających w taflę Morza Tyrreńskiego nadaje miejscu szczególny charakter.
Czego chcieć więcej?
Niepowtarzalna atmosfera miasteczka, a przede wszystkim spektakularne widoki sprawią, że zakochacie się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia!

3 komentarze:

 1. Musimy przyznać, że zdjęcie nas urzekło. Zdecydowane nasz faworyt jeżeli chodzi o ślubną ceremonię. Ten widok zapiera dech w piersiach,a co dopiero gdybyśmy widzieli to na żywo. Zazdrościmy osobom, które miały okazje tam być i to przeżyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie w tym miejscu powiedzieliśmy sobie tak. To jest miejsce o którym marzylismy, każdy będzie nim zachwycony. Idealne miejsce na wyznanie sobie miłości 😍

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, chcielibyśmy z żoną w wrześniu tego roku odnowić przysięgę małżeńską.
  Bez żadnej dodatkowej ceremoni, tylko my i ksiądz. Jak to zorganizować?

  OdpowiedzUsuń