czwartek, 14 maja 2020

O nas - kim jesteśmy?

Kim jesteśmy?
Z wielką pasją od 15 lat spełniamy marzenia o ślubie we Włoszech. Przez ten czas zrealizowaliśmy setki zleceń wywołując uśmiech na twarzach klientów, który jest dla nas najlepszą opinią i rekomendacją. Specjalizujemy się w organizacji procedur ślubnych według prawa włoskiego,  kompleksowej organizacji ślubów i przyjęcia weselnego oraz realizacji profesjonalnych sesji fotograficznych dla osób prywatnych i dużych klientów (kampanii reklamowych dla ważnych marek światowych, produkcji filmowych i telewizyjnych).

 
  
Mam na imię Barbara Sandra Pawlukiewicz-Carusotti, mam 45 lat. Od 22 lat mieszkam na stałe we Włoszech. Tutaj mam moją rodzinę: męża Marco (fotografa) i dwójkę dzieci w wieku szkolnym. Na samym początku mieszkałam na północy kraju, gdzie miałam okazję bardzo dużo podróżować po północno-centralnych Włoszech i poznawać ten przepiękny i wyjątkowy kraj.
Od 2003 roku na stałe zamieszkałam w Rzymie.
Mój mąż Marco zawsze interesował się fotografią amatorską, miał konika na punkcie sprzętu fotograficznego, robił kursy fotograficzne i przy każdej okazji robił zdjęcia dla rodziny i znajomych. Jego pierwsza przygoda ślubna miała miejsce 5 czerwca 2005 w Polsce. Wykonał on w jednym dniu dwie sesje ślubne dla mojej najlepszej przyjaciółki i mojej kuzynki, które tego samego dnia brały ślub. Od tego momentu wszystko się rozpoczęło...
 
 

Momentem przełomowym był  sierpień 2006 roku, kiedy to kuzyn Marco brał ślub na Sycylii.
Poniższe zdjęcie jest dla nas wyjątkową pamiątką, symbolem początku naszej prawdziwej profesjonalnej przygody ślubnej, która z pasji przekształciła się w pracę i trwa do dziś. 


Po tym wyjątkowym ślubie Marco otrzymał stałą propozycje współpracy dla włosko-francuskiej agencji ślubnej Gaudium et Spes (www.gaudiumspes.com). Przez pierwsze 8 lat pracowaliśmy dla tej agencji; mój mąż był fotografem, a  ja początkowo asystentem fotografa. Następnie stałam się koordynatorem włoskich ślubów. 
Były to piękne lata doświadczenia, podczas których miałam okazję poznać wszystkie tajemnice zawodu konsultanta ślubnego "od podszewki", pracy w zespole przy realizacji dużych ślubów, klientów włoskich i z różnych zakątków świata, którzy realizowali swoje marzenia we Włoszech. Współpracowaliśmy z bardzo bogatym wachlarzem włoskim podwykonawców ślubnych o najwyższej jakości i bogatej włoskiej tradycji.


W 2007 roku w Polskim Konsulacie w Rzymie, odbył się pierwszy medialny ślub, o którym było bardzo głośno w polskiej prasie - ślub Tomasza Lisa i Hanny Smoktunowicz. Po tym wydarzeniu rozpoczęła się moda wśród Polaków na śluby w Rzymie. Przez pierwsze lata były to śluby cywilne tylko według prawa polskiego na terytorium polskich placówek dyplomatycznych w Rzymie i Mediolanie. Udzielano również ślubów kościelnych dla Polaków przyjeżdżających z Polski w kościele pod wezwaniem św. Stanisława w Rzymie. Po pełnym wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, otworzyła się możliwość wzięcia ślubów cywilnych i konkordatowych (kościelnych ze skutkami cywilnymi) dla obywateli polskich, według prawa włoskiego, niezameldowanych na terytorium Włoch. Był to początek nowego rozdziału, który trwa do dziś.
Nasz początek był dość łatwy, ponieważ wedle włoskiego powiedzenia: 
" byliśmy odpowiednimi osobami w odpowiednim miejscu "!

Nasza pierwsza strona internetowa to www.slubwrzymie.com i www.carusotti.com, następnie www.fotografwrzymie.com, a w roku 2015 powstała marka Włoski Ślub - www.wloskislub.com.


Nasze motto: Marzycie o ślubie w wyjątkowym miejscu? Polski ślub w plenerze to dla Was jest za mało? A może wcale nie interesuje Was plener, a wolelibyście po wyjściu z urzędu lub kościoła zobaczyć wyjątkowe miasto, zjeść najlepszą pizzę i w kilka minut znaleźć się w miejscu idealnym na ślubną sesję zdjęciową? Mamy coś dla Was. Propozycję dla tych, którzy chcą marzyć "bardziej", "dalej" i... po włosku :)

Dlaczego warto nam zaufać?
Pracujemy wyłącznie z najlepszymi fachowcami. Stoi za nami wieloletnie doświadczenie,  profesjonalizm oraz kreatywność. Swoimi pomysłami i radami staramy się spełniać marzenia Par o ślubie we Włoszech. 

Jesteśmy gwarancją jakości i rzetelności !
Zapewniamy najlepszą obsługę na każdym poziomie współpracy.  Działamy z pasją, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Wsłuchujemy się w potrzeby Par, jednocześnie służąc cennymi radami.
 W skład naszej grupy wchodzą profesjonaliści z długoletnim stażem: fryzjerki, makijażystki, floryści, inni fotografowie, restauracje i usługodawcy z różnych zakątków Włoch. Jak tylko jest możliwe, są oni polskojęzyczni tak, aby dać komfort komunikacji i zrozumienia w oczekiwaniach. Jednak trzeba mieć świadomość, decydując się na ślub za granicą,  że obowiązuje zawsze zasada: "co kraj - to obyczaj". Bardzo trudno jest zorganizować polskie wesele we Włoszech, tak samo jak "włoskie wesele w Polsce". Niemożliwością jest wymagać we włoskich restauracjach polskich potraw i zwyczajów. Niestety nie wszyscy rozumieją, dlatego trzeba zawsze iść w stronę kompromisu i na pewno znajdzie się odpowiednie rozwiązanie.
To już jest nasza misja, aby wszystkim pomóc i rozwiać wszelkie wątpliwości , znajdując odpowiednie rozwiązanie.

O miejscach...
Włochy to jedno z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Znane ze swej historii i architektury, kościołów i dzieł sztuki, wyjątkowej kuchni i winnic, malowniczych krajobrazów, niesamowitych ogrodów i słońca. Czy to nie brzmi jak wizja pięknego ślubu i doskonałej zabawy weselnej?
Który rejon Włoch jest najpiękniejszy? Im więcej osób zapytacie, tym więcej opinii znajdziecie. Cały czas poszerzamy nasze horyzonty i  proponujemy nowe miejsca na śluby.


Na liście miejsc, w których organizujemy śluby i oferujemy również swoje pojedyncze usługi są: Rzym, Wenecja, Toskania, Liguria, Lacjum, Sycylia, Wybrzeże Amalfitańskie, Jezioro Garda, Umbria i Marche. Obecnie przygotowujemy się na nowa region Apulia. 
Inne miejsca na terenie całych Włoch, wyszukujemy już indywidualnie.

Naszą najlepszą rekomendacja są nasze Młode Pary:

 i wielu, wielu innych...
Ciao i zapraszamy do słonecznej Italii !!!

2 komentarze:

  1. Polecamy Ja i Madzia. Najlepsze chwilę naszego życia dzięki wam!

    OdpowiedzUsuń